LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 14099424
nr 1409 9424
CANDELABRAS
one pair, nickel silver, 1940s. Height: 23,
Ett par, nysilver, 1940-tal. Höjd: 23 cm
600
SEK 350
Monday August 2 2021
at 19:28:04
31/7 11:55:13
300 kr
1/8 19:47:38
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.