Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Frames / Ram 4411304



*

nr 441 1304


Ram

Lenght: ()


1800-tal. Innermått 73 x 101


Estimate:

300

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday November 27 2006
at 16:07:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/11 12:35:34 1      300 kr
25/11 13:46:24 2      600 kr
25/11 16:59:33 3      500 kr
25/11 21:06:06 4      900 kr
26/11 20:39:54 3      700 kr
26/11 23:34:31 5      800 kr
27/11 15:18:46 6      1.000 kr
27/11 16:00:39 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 7043 ASHTRAY
    Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:47
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:01
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:55
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 18:20
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 20:13
  • 6539 DISH
    Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
     

    Auction ends
    in a week
    19 jan at 19:24




Ladda ner broschyr