ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6571122
*
nr 657 1122
Spegel
Danmark, höjd: 117
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2010
kl 19:58:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 19:24:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 657 1122
Spegel
Danmark, höjd: 117
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 19:24:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



