LIGHTING / Table lamps / Table lamp 8597064
*
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 11 2013
at 18:53:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 07:43:26
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/11 07:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:27 -
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:13



