GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 11676063
*
nr 1167 6063
Fruktservis
2 fat+ 8 assietter, Gefle, grön glasyr
Kondition: 1 med nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2018
kl 20:34:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 09:42:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle grön glasyr svensk keramik svenska keramiker
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06
*
Fruktservis
Kondition: 1 med nagg
nr 1167 6063
Fruktservis
2 fat+ 8 assietter, Gefle, grön glasyr
Kondition: 1 med nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 09:42:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle grön glasyr svensk keramik svenska keramiker
-
6098 Fruktservis
7 delar, Bo Fajans. Längd: 17-26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06