KONST / Litografier / Färglitografi 11297039
*
nr 1129 7039
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2017
kl 18:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 10:46:16
1
200 kr
15/9 14:48:38
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
Läs mer om Jan Stenvinkel
nr 1129 7039
Jan Stenvinkel
(1933-1989), Sverige
Färglitografi, Jan Stenvinkel (1933-1989), 59/150, motivet: 75x50
Jan Stenvinkel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 10:46:16 | 1 | 200 kr |
| 15/9 14:48:38 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jan Stenvinkel
Jan Stenvinkel, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1933, död 1989.Läs mer om Jan Stenvinkel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan stenvinkel litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



