KONST / Litografier / Färglitografi 9445665
*
nr 944 5665
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Harry Wichmann (1916-1993), 1968, 154/250, Skärgårdsbåtar, motivet: 55 x 36
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:20:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:42:04
1
150 kr
22/2 18:37:11
2
250 kr
22/2 21:24:48
3
250 kr
22/2 21:24:48
2
250 kr (Budbetjänt)
23/2 15:07:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad skärgårdsbåtar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34
*
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Harry Wichmann
nr 944 5665
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Harry Wichmann (1916-1993), 1968, 154/250, Skärgårdsbåtar, motivet: 55 x 36
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 19:42:04 | 1 | 150 kr |
22/2 18:37:11 | 2 | 250 kr |
22/2 21:24:48 | 3 | 250 kr |
22/2 21:24:48 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
23/2 15:07:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad skärgårdsbåtar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34