MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Thermal jug 12189132
*
nr 1218 9132
THERMAL JUG
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950s. Length: ca 18 cm. Width: ca 15 cm, height: ca 25 cm,
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 19 2018
at 19:40:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/11 15:20:25
1
100 kr
18/11 12:49:31
2
150 kr
19/11 14:44:30
3
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Read more about Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
7104 PEASANT
3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:41
-
7123 Ask
+ sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:33
-
7022 BOOKEND
one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
-
7047 TABLE MATS
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:10
*
THERMAL JUG
Read more about Retro (50/60-tal)
nr 1218 9132
THERMAL JUG
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950s. Length: ca 18 cm. Width: ca 15 cm, height: ca 25 cm,
TV-kanna, Termoverken Jönköping, 1950-tal. Längd: ca 18 cm. Djup: ca 15 cm, höjd: ca 25 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday November 19 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 16/11 15:20:25 | 1 | 100 kr |
| 18/11 12:49:31 | 2 | 150 kr |
| 19/11 14:44:30 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 19
Retro (50/60-tal)
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål av formgivare som Hertha Bengtson, Anna Castelli Ferrieri, Yngve Ekström, Hans-Agne Jakobsson, Lisa L ...
Read more about Retro (50/60-tal)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: termoskanna termoverken jönköping tv-kanna
-
7104 PEASANT
3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:41 -
7123 Ask
+ sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 pcs, metal. Height: 99 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:33 -
7022 BOOKEND
one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
Present: SEK 150
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09 -
7047 TABLE MATS
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:10



