SILVER & METAL / Silver / Tray 12555072
nr 1255 5072
TRAY
nickel silver, late 19th century, Monogram. Length: 75,
Nysilver, Sent 1800-tal, Monogram. Längd: 75
600
SEK 300
Monday May 20 2019
at 18:04:29
16/5 14:18:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.