GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9501213
*
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 18:28:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:27
-
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:05
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:29
-
8389 Fat
Silver/Bakelit, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1967. D..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:08
-
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:54
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:03
*
Tomas Anagrius
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
nr 950 1213
Tomas Anagrius
(f. 1939), Sverige
Tomas Anagrius (f. 1939), fat, stengods, Sverige 1990-tal, glasyr i brunt, ljus- och mörkgrönt, geometrisk dekor, signerad Anagrius, diameter: 37 cm
Tomas Anagrius, svensk målare född 1939.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 18:28:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat geometrisk dekor glasyr i brunt keramik ljus- och mörkgrönt stengods svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sverige 1990-tal tomas anagrius
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:27 -
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:05 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:29
-
8389 Fat
Silver/Bakelit, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1967. D..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:08 -
8303 Fat
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sveri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:54 -
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:03



