Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13857473



*

nr 1385 7473


Solveig Hammarstedt

(f. 1928), Sverige


2 pcs, Solveig Hammarstedt (b. 1928), Sweden. Signed, rym44x56,


MIXED MEDIA, 2 st, Signerade, yttermått inklusive ram: 44x56 cm


Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday Mars 22 2021
at 19:28:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
20/3 14:43:30 1      Vinnande bud
22/3 18:05:56 1      justering av budtak



  • Artist/Designer

Solveig Hammarstedt

Solveig Hammarstedt, Swedish painter, born 1928.

Read more about Solveig Hammarstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik solveig hammarstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr