KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7775314
nr 777 5314
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Blandteknik, Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), stadsgata, monogramsignerad PMP, motivets mått: 25x31
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 17 september 2012
kl 18:26:14
700 kr
900 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.200 kr
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson