MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 8548690
*
nr 854 8690
Stolar
Ett par, Jonas Lindvall, Skadiform, Ask
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2013
kl 19:46:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 21:44:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask jonas lindvall karmstol karmstolar skadiform stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5220 Clubfåtölj
Läder, nitar i trä
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:14
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:06
-
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:35
*
Stolar
nr 854 8690
Stolar
Ett par, Jonas Lindvall, Skadiform, Ask
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 21:44:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask jonas lindvall karmstol karmstolar skadiform stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
5220 Clubfåtölj
Läder, nitar i trä
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54 -
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:14
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:06 -
5199 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50 -
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:35