SILVER & METAL / Silver / Sauceboat 16873134
nr 1687 3134
SAUCEBOAT
silver, Carl Wilhelm Trozelius (verksam 1825-1844). Gilded on the inside, saknar fat. Diameter: 16 cm. Weight: ca 290 g,
silver, Carl Wilhelm Trozelius (verksam 1825-1844). Invändigt förgylld, saknar fat. Diameter: 16 cm. Vikt: ca 290 g
2600
SEK 2400
Monday Mars 17 2025
at 18:30:49
14/3 06:43:18
2.200 kr
14/3 21:09:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver