Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 11553604



*

nr 1155 3604


ETCHING

Renoir, unsigned, modell, subject: 13, 5x19,


Renoir, osignerad, modell, motivet: 13,5x19


Estimate:

1500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday January 15 2018
at 20:02:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/1 15:04:42 1      350 kr
14/1 12:32:24 2      Vinnande bud
14/1 12:33:52 2      justering av budtak
14/1 20:06:04 3      450 kr
14/1 20:06:04 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik modell renoir
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr