LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Ljusstakar 4515139
*
nr 451 5139
Ljusstakar
Lenght: ()
Ett par, England, Pläter, höjd: 28
Estimate:
100
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday February 12 2007
at 17:47:23
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/2 15:07:05
1
350 kr
11/2 20:06:39
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:57
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50
-
7093 CANDLESTICK
brass and marble. Height: 24 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:48
*
Ljusstakar
nr 451 5139
Ljusstakar
Lenght: ()
Ett par, England, Pläter, höjd: 28
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday February 12 2007 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/2 15:07:05 | 1 | 350 kr |
| 11/2 20:06:39 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:57
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
in a week
19 jan at 18:50 -
7093 CANDLESTICK
brass and marble. Height: 24 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:48



