KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Trägravyr 7449275
*
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:14:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 18:03:45
1
100 kr
24/2 12:02:26
2
300 kr
24/2 16:19:08
3
250 kr
24/2 16:34:55
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Eva Stockhaus
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
nr 744 9275
Eva Stockhaus
(f. 1919), Sverige
Trägravyr , Eva Stockhaus (f. 1919), "Sommartistel", 34/50, motivets mått: 20 x 15
Eva Stockhaus, svensk målare och grafiker född 1919.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 18:03:45 | 1 | 100 kr |
| 24/2 12:02:26 | 2 | 300 kr |
| 24/2 16:19:08 | 3 | 250 kr |
| 24/2 16:34:55 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar eva stockhaus grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trägravyr trästick xylografi
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



