Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 8605193



*

nr 860 5193


Lasse Ã…berg

(f. 1940), Sverige


Färglitografi , Lasse Åberg (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), motivet: 36 x 52


Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 november 2013
kl 18:20:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/11 22:43:59 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lasse Ã…berg

Lasse Åberg, född 1940 i Hofors, svensk grafisk designer, målare och filmkonstnär.

Läs mer om Lasse Ã…berg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik konstnärens exemplar lasse åberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr