Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 15664278



*

nr 1566 4278


Ytterfoder

1 par + 1 st, Keramik. Höjd: 10,5-13 cm


Kondition: spricka/ sprickor

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 september 2023
kl 18:05:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/9 16:36:06 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
  • 3252 Bojan
    + fat, Kina. Längd: 17. 5 H, 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 18:36
  • 3135 Bojan
    Japan, 1900-tal. Celadonglasyr med dekor av fiskar..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 18:07
  • 3136 Bojan
    Svart dekor mot ljus botten. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 18:08
  • 1014 Fat
    + skål, 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverig..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 18:28
  • 2009 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 18:59
  • 3030 Fat
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 mars kl 20:17




Ladda ner broschyr