ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8124546
*
nr 812 4546
Spegel
metall, höjd: 47
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 20:24:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 11:33:58
1
100 kr
28/2 23:14:17
2
150 kr
4/3 13:40:59
3
Vinnande bud
4/3 20:17:58
2
500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
-
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39
*
Spegel
nr 812 4546
Spegel
metall, höjd: 47
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 11:33:58 | 1 | 100 kr |
| 28/2 23:14:17 | 2 | 150 kr |
| 4/3 13:40:59 | 3 | Vinnande bud |
| 4/3 20:17:58 | 2 | 500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27 -
6770 Spegellampett
Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:39



