GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 15763598

nr 1576 3598

Sven Wejsfelt

(1930-2009), Sverige

Sven Wejsfelt (1930-2009), Sweden. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Diameter: 20 cm. Height: 6, 5 cm, lättare slitage.

BOWL, Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Diameter: 20 cm. Höjd: 6,5 cm

Condition: lättare slitage

Sven Wejsfelt, bron 1930, dead 2009, Swedish ceramist and sculptor.

Yes

700

SEK 350

Monday November 6 2023
at 19:15:23

3/11 11:35:34 1      300 kr
6/11 17:13:03 2      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Sven Wejsfelt

Read more about Sven Wejsfelt
Gustavsbergs Studio