KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419029
nr 1441 9029
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, stadsmotiv. Olja på pannå, 53x64, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 10 januari 2022
kl 18:22:35
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Martin Säflund
Läs mer om Martin Säflund