KONST / Litografier / Färglitografi 8484079
nr 848 4079
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi , Esaias Thorén (1901-1981), signerad, 43/750, motivets mått: 44x50
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
måndag 23 september 2013
kl 18:20:15
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén