KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9098005
nr 909 8005
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), "Djurgårdsteatern" 1890-tal, motivet: 15 x 23
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 september 2014
kl 18:46:01
100 kr
200 kr
300 kr
400 kr
500 kr
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström