![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Vaser 10458641
*
nr 1045 8641
Vaser
2 st, Flygsfors & Gunnar Nylund, Konstglas & keramik, höjd: 20, 5-26
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2016
kl 20:06:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 18:33:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstglas & keramik vaser
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:24
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43
-
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05
-
6218 Lampskärmar
3 st, Firma Svenskt Tenn
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45
*
Vaser
nr 1045 8641
Vaser
2 st, Flygsfors & Gunnar Nylund, Konstglas & keramik, höjd: 20, 5-26
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 18:33:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konstglas & keramik vaser
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:24 -
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53 -
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:43
-
6068 Hänglås
2 st, Polhem, metall. Längd: 10 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:28 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:05 -
6218 Lampskärmar
3 st, Firma Svenskt Tenn
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:45