Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 8269432



*

nr 826 9432


SCULPTURE

ceramics, bird, height: 26 cm,


Keramik, Fågel, höjd: 26 cm


Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 13 2013
at 19:46:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
12/5 20:08:44 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik konsthantverk skulptur
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8017 SCULPTURE
    Asia, växt, sten. Height: 18 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:19
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr