KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14155309
nr 1415 5309
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Ekor. Signerad. Olja på duk, 41x44, yttermått inklusive ram: 57x61 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:45:29
350 kr
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander