KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427
*
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 22:35:48
1
100 kr
25/5 18:07:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 22:35:48 | 1 | 100 kr |
25/5 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19