GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 8597082

nr 859 7082

Mari Simmulson

(1911-2000), Sverige

Skålfat, Mari Simmulson (1911-2000), UE Upsala-Ekeby, Flicka, 25 x 26

Kondition: krackeleringar

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 november 2013
kl 20:28:41

9/11 09:33:05 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 nov

50/60-tal

Läs mer om 50/60-tal

Mari Simmulson

Läs mer om Mari Simmulson
Upsala-Ekeby