Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13125109



*

nr 1312 5109


Martin Säflund

(1894-1976), Sverige


Martin Säflund (1894-1976), Sweden. Wik Uppsala, signed, 19x41 ca,


MIXED MEDIA, Wik Uppsala, Signerad, 19x41 ca


Martin Säflund, born 1894, dead 1976, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 9 2020
at 18:17:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/3 11:17:17 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Martin Säflund

Martin Säflund, born 1894, dead 1976, Swedish painter.

Read more about Martin Säflund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg wik uppsala
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr