LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 11457063
nr 1145 7063
CANDLESTICKS
Ett pairs, silver, bakelit, Bertil Berggren, 1958, höjd: 22 cm,
Ett par, silver, bakelit, Bertil Berggren, 1958, höjd: 22 cm
4000
SEK 3000
Monday November 20 2017
at 19:32:01
20/11 19:27:01
- Thema-auction
Nov 20
Retro - 50/60-tal
Read more about Retro - 50/60-tal
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver