FURNITURE / Tables / Hyllor/soffbord 9344576
*
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, height: 26 cm, diameter: 70 cm, wear.
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Condition: slitage
Estimate:
800
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:10:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/1 07:59:10
1
100 kr
11/1 06:56:07
2
Vinnande bud
12/1 19:22:03
3
200 kr
12/1 19:22:03
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 20:30
-
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
3 juni at 20:33
-
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:27
-
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 18:23
-
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two days
3 juni at 19:44
*
Hyllor/soffbord
Condition: slitage
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4576
Hyllor/soffbord
Plexiglas, 5 lösa delar, height: 26 cm, diameter: 70 cm, wear.
Plexiglas, 5 lösa delar, höjd: 26 cm, diameter: 70 cm
Condition: slitage
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/1 07:59:10 | 1 | 100 kr |
11/1 06:56:07 | 2 | Vinnande bud |
12/1 19:22:03 | 3 | 200 kr |
12/1 19:22:03 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord hyllor plexiglas soffbord
-
3331 TABLE
perstorpsskiva. Length: 99 cm, width: 74 cm, heigh..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
3 juni at 20:30 -
3304 TABLE
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
3 juni at 20:33 -
8224 TEA TABLE
'Krogsta', ur Ikea 1700-tals serie, tredelad pelar..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 20:15
-
3084 TEA TABLE
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:27 -
3171 TEA TABLE
elm wood. Diameter: 79 cm, height: 72 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
3 juni at 18:23 -
3330 LAMP TABLE
one pair, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg ..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two days
3 juni at 19:44