GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vases 7775443
*
nr 777 5443
VASES
3 pcs, ceramics, ,
3 st, Keramik,
Estimate:
600
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday September 17 2012
at 19:25:43
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/9 18:40:23
1
100 kr
17/9 15:56:02
2
150 kr
17/9 19:20:43
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vaser
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
today
27 maj at 20:16
-
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
27 maj at 18:04
-
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:47
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
3 juni at 18:02
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:34
-
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
today
27 maj at 18:59
*
VASES
nr 777 5443
VASES
3 pcs, ceramics, ,
3 st, Keramik,
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday September 17 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/9 18:40:23 | 1 | 100 kr |
17/9 15:56:02 | 2 | 150 kr |
17/9 19:20:43 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vaser
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
today
27 maj at 20:16 -
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
27 maj at 18:04 -
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:47
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
3 juni at 18:02 -
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:34 -
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
today
27 maj at 18:59