SILVER & METAL / Silver / Case 16694038
nr 1669 4038
CASE
silver, Sterling, Emaljmålning med Dalamotiv, ca 1940-tal. Length: 21 cm, width: 8, 5 cm, height: 4 cm, weight: 725 brutto,
silver, Sterling, Emaljmålning med Dalamotiv, ca 1940-tal. Längd: 21 cm, djup: 8,5 cm, höjd: 4 cm, vikt: 725 brutto
4000
SEK 3200
Monday December 16 2024
at 18:39:27
3.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver