SILVER & METAL / Silver / Chocolate pot 8894128
nr 889 4128
CHOCOLATE POT
silver, the Second Half of the Nineteenth Century, Franska kontrollstämplar, height: 20, 494g brutto,
Silver, 1800-talets andra hälft, Franska kontrollstämplar, höjd: 20, vikt:494g brutto
Withdrawn
Monday April 21 2014
at 19:12:01
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver