SILVER & METAL / Silver / Coaster 15496037
nr 1549 6037
COASTER
silver, Russia. Nielloarbete, late 19th century. Diameter: 14 cm. Weight: 100g ca,
silver, Ryssland. Nielloarbete, sent 1800-tal. Diameter: 14 cm. Vikt: 100g ca
1000
SEK 1200
Monday June 19 2023
at 18:25:06
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Robot)
1.100 kr
1.100 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver