Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dish 10579217



*

nr 1057 9217


DISH

Julie Carlsson, Tilgman Keramik, signed, diameter: 37 cm,


Julie Carlsson, Tilgman Keramik, signerad, diameter: 37 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday September 26 2016
at 20:12:47


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/9 17:57:52 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Sep 26

Keramiker

På Tema Keramiker - Lisa Larson & Co har vi samlat fat, figuriner, miniatyrer, skålar, skulpturer, väggplattor och vaser av konstnärer och designers som Olle Alberius, Hertha Bengtson, Rut Bryk, Ilse ...



Read more about Keramiker
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat julie carlsson keramik tilgman keramik tilgmans keramik
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:29
  • 8079 VASE AND COVER
    Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:07
  • 7188 VASES
    + tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:45
  • 8069 VASES
    2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:53




Ladda ner broschyr