LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 8747335
*
nr 874 7335
CANDLESTICKS
1 par+ vase, Gefle, Rubin, height: 7-22,
1 par+ vas, Gefle, Rubin, höjd: 7-22
Withdrawn
Auction date:
Monday February 10 2014
at 19:09:03
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake rubin svensk keramik svenska keramiker vas
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50
-
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25
*
CANDLESTICKS
nr 874 7335
CANDLESTICKS
1 par+ vase, Gefle, Rubin, height: 7-22,
1 par+ vas, Gefle, Rubin, höjd: 7-22
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday February 10 2014 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake rubin svensk keramik svenska keramiker vas
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50 -
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25



