ART / Frames / Ram 4047042
*
nr 404 7042
Ram
Lenght: ()
förgylld, 75x49
Estimate:
300
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday April 3 2006
at 16:15:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 404 7042
Ram
Lenght: ()
förgylld, 75x49
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday April 3 2006 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24



