LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 11108058
*
nr 1110 8058
FLOOR LAMP
Borens,
Borens
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:20:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/5 17:11:06
1
1.100 kr
22/5 18:59:22
2
1.100 kr
22/5 18:59:22
1
1.100 kr (Robot)
22/5 19:00:22
2
1.400 kr
22/5 19:03:00
1
1.300 kr
22/5 19:03:00
2
1.400 kr (Robot)
22/5 19:15:28
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borens golvlampa golvlampor
-
1009 FLOOR LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:54
-
9214 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12
-
8185 FLOOR LAMP
Mässing/läder. Height: 127 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:34
-
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:50
-
9155 FLOOR LAMPS
one pair. Smide med glaskupa, Roberto Galli. Heigh..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:36
*
FLOOR LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8058
FLOOR LAMP
Borens,
Borens
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
21/5 17:11:06 | 1 | 1.100 kr |
22/5 18:59:22 | 2 | 1.100 kr |
22/5 18:59:22 | 1 | 1.100 kr (Robot) |
22/5 19:00:22 | 2 | 1.400 kr |
22/5 19:03:00 | 1 | 1.300 kr |
22/5 19:03:00 | 2 | 1.400 kr (Robot) |
22/5 19:15:28 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: borens golvlampa golvlampor
-
1009 FLOOR LAMP
Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
Present: SEK 3000
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:54 -
9214 FLOOR LAMP
Gustavian style. Height: 171 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12 -
8185 FLOOR LAMP
Mässing/läder. Height: 127 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:34
-
8040 FLOOR LAMPS
one pair. Height: 118cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:50 -
9155 FLOOR LAMPS
one pair. Smide med glaskupa, Roberto Galli. Heigh..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:36