GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 14346231
*
nr 1434 6231
VASE
Bo Fajans, Gefle. Height: 42cm, minor cracks.
Bo Fajans, Gefle. Höjd: 42cm
Condition: Nagg
Estimate:
500
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday November 29 2021
at 19:09:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
24/11 14:10:51
1
100 kr
27/11 21:30:53
2
250 kr
28/11 04:31:14
3
200 kr
28/11 04:31:14
2
250 kr (Robot)
28/11 04:31:54
3
300 kr
28/11 06:46:33
4
450 kr
29/11 13:17:34
5
400 kr
29/11 13:17:34
4
450 kr (Robot)
29/11 19:04:01
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:03
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:56
*
VASE
Condition: Nagg
Läs om budbetjänten
nr 1434 6231
VASE
Bo Fajans, Gefle. Height: 42cm, minor cracks.
Bo Fajans, Gefle. Höjd: 42cm
Condition: Nagg
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday November 29 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
24/11 14:10:51 | 1 | 100 kr |
27/11 21:30:53 | 2 | 250 kr |
28/11 04:31:14 | 3 | 200 kr |
28/11 04:31:14 | 2 | 250 kr (Robot) |
28/11 04:31:54 | 3 | 300 kr |
28/11 06:46:33 | 4 | 450 kr |
29/11 13:17:34 | 5 | 400 kr |
29/11 13:17:34 | 4 | 450 kr (Robot) |
29/11 19:04:01 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo fajans bo fajansfabrik bobergs fajansfabrik bofajans gefle keramik svensk keramik svenska keramiker vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:03 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:56