GLASS & CERAMICS / Ceramics / Fat 3772155
nr 377 2155
Stig Lindberg
(1916-1982), Sverige
Lenght: ()
Fat, ”Karneval”, Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg, fajans, 1958-62, kvadratisk, tre flickor, 16 x 16 cm, fotnagg, signerad: ”(studiohanden) SWEDEN 195.A.
Stig Lindberg, born 1916, dead 1982, Swedish designer and artist.
100
SEK 500
Monday October 31 2005
at 16:00:01
250 kr
200 kr
400 kr
400 kr
450 kr
- Thema-auction
Stig Lindberg
Read more about Stig Lindberg