GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 8985280
*
nr 898 5280
BOWL
ceramics, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5, repaired.
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Condition: lagad
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday June 2 2014
at 18:32:35
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/5 12:03:02
1
1.100 kr
29/5 21:13:21
2
800 kr
29/5 21:14:05
2
1.000 kr
30/5 15:32:53
3
1.200 kr
2/6 18:27:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27
-
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29
-
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
-
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53
*
BOWL
Condition: lagad
nr 898 5280
BOWL
ceramics, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5, repaired.
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Condition: lagad
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday June 2 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 29/5 12:03:02 | 1 | 1.100 kr |
| 29/5 21:13:21 | 2 | 800 kr |
| 29/5 21:14:05 | 2 | 1.000 kr |
| 30/5 15:32:53 | 3 | 1.200 kr |
| 2/6 18:27:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
8068 DISH
+ egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:27 -
8090 DISH
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:29 -
8079 VASE AND COVER
Gustavsberg, Sweden. Height: 26 cm,
Auction ends
in a week
26 jan at 19:07
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45 -
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
in a week
26 jan at 18:53



