UR & KLOCKOR / Bordsur / Vägg/bordsur 17423076
nr 1742 3076
Sylvia Leuchovius
(1915-2003), Sverige
Vägg/bordsur, Rörstrand, "Petra", stengods, stämplad och signerad. Höjd: cm, diameter: 19 cm, höjd: 28 c
Sylvia Leuchovius, svensk målare, keramiker och formgivare född 1915, död 2003.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 november 2025
kl 18:57:46
23/11 22:52:18
Sylvia Leuchovius
Läs mer om Sylvia Leuchovius
Sylvia Leuchovius
Läs mer om Sylvia Leuchovius
nr 1742 3076
Sylvia Leuchovius
(1915-2003), Sverige
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
måndag 24 november 2025 |
| 23/11 22:52:18 | 1 | Vinnande bud |
Sylvia Leuchovius
Sylvia Leuchovius, svensk målare, keramiker och formgivare född 1915, död 2003.Läs mer om Sylvia Leuchovius