SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sockerströare 7561093
nr 756 1093
Sockerströare
+ tespindel, silver, 1800-tal, ca 90g
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 april 2012
kl 19:40:30
250 kr
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver