GLASS & CERAMICS / Ceramics / Potpurriurna 15191047

nr 1519 1047

Potpurriurna

with lid, Marieberg, faience. Signed, 1770-tal. Height: 35 cm, wear, damages, repairs.

med lock, Marieberg, fajans. Signerad, 1770-tal. Polykromt bemålad, skulpterad dekor i form av grenar med bladverk och blommor i relief. Lockknopp i form av fågel. Höjd: 35 cm

Condition: slitage, skador, lagningar

12000

SEK 8000

Monday January 30 2023
at 18:02:54

27/1 12:10:08 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • Jan 30

Klassiska

Read more about Klassiska