LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 7707054
*
nr 770 7054
CANDLESTICKS
one pair, sheffield plate, height: 26,
1 par, pläter, höjd: 26
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday August 13 2012
at 17:07:08
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/8 13:50:45
1
100 kr
13/8 16:19:19
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:57
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:50
-
7093 CANDLESTICK
brass and marble. Height: 24 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:48
-
7092 CANDLESTICK
Teak/Metall, Digsmed, Denmark. Diameter: 12, 5 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:17
*
CANDLESTICKS
nr 770 7054
CANDLESTICKS
one pair, sheffield plate, height: 26,
1 par, pläter, höjd: 26
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday August 13 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/8 13:50:45 | 1 | 100 kr |
| 13/8 16:19:19 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:57
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:50 -
7093 CANDLESTICK
brass and marble. Height: 24 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:48 -
7092 CANDLESTICK
Teak/Metall, Digsmed, Denmark. Diameter: 12, 5 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:17



