BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Skomakarlampa 11143122
*
nr 1114 3122
Skomakarlampa
Keramik, diameter: 24 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2017
kl 18:34:49
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor skomakarlampa
-
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
-
7221 Ljuskrona
Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18
-
6420 Ljuskrona
med prismor, empirestil. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:50
-
7109 Ljuskrona
prismor. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:40
-
6377 Ljuskrona
Rokokostil, prismor. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:51
-
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
*
Skomakarlampa
nr 1114 3122
Skomakarlampa
Keramik, diameter: 24 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2017 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljuskronor skomakarlampa
-
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13 -
7221 Ljuskrona
Gustaviansk stil. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:18 -
6420 Ljuskrona
med prismor, empirestil. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:50
-
7109 Ljuskrona
prismor. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:40 -
6377 Ljuskrona
Rokokostil, prismor. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:51 -
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47



