Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Bord 9614052



*

nr 961 4052


Bord

Design Yngvar Sandström, längd: 63 D, 46, höjd: 52 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 20:24:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 17:18:21 1      100 kr
6/5 20:06:06 2      400 kr
6/5 20:28:52 3      500 kr
8/5 12:35:12 4      600 kr
11/5 18:09:02 5      700 kr
11/5 20:19:28 6      Vinnande bud



  • Tema
  • 11 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Superellipsbordet
Superellipsen skapades av den danske författaren och vetenskapsmannen Piet Hein.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord yngvar sandström
  • 7130 Matbord
    ”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:20
  • 6078 Matbord
    England, mahogny. Bredd: 184 cm, djup: 83 cm, höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 6068 Matbord
    England, mahogny. Diameter: 120 cm, höjd: 76 + 1 i..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:19
  • 7090 Piedestal
    stenskivor. Höjd: 66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:49
  • 6085 Sängbord
    2 st, "Casino", Myrstrand Engström, Bra Bohag, Tin..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:46
  • 7132 Soffbord
    mahogny, Engelsk stil. Bredd: 120 cm, djup: 58 cm,..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13




Ladda ner broschyr