LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 8616695
nr 861 6695
CANDLESTICKS
one pair, 1890s, nickel silver, height: 25,
Ett par, 1890-tal, nysilver, höjd: 25
400
SEK 150
Monday November 25 2013
at 20:49:51
24/11 16:40:37
100 kr
25/11 20:44:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.